Hologram

Co to jest hologram

Hologram to fotograficzny zapis informacji o danym przedmiocie. Jest wykonywany na światłoczułym materiale, a do jego utrwalenia służy światło lasera. Ostatnimi czasy holografia to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina. Coraz popularniejsza jest także holografia 3 D. Współcześnie każdy widział hologram i nie jest to już nic wyjątkowego, kilkanaście lat temu jednak, były to dość rzadkie produkty. Obecnie hologramy i ich produkcja to szybko rozwijająca się dziedzina.

Hologramy zabezpieczające

Obecnie hologramy w dużej mierze wykorzystywane są jako zabezpieczenie, stosuje się je na banknotach, ważnych dokumentach i towarach. Gospodarka na świecie ponosi bardzo duże straty na skutek wprowadzania na rynek nielegalnych towarów, czyli tzw. podróbek. Wykorzystywanie hologramów zabezpieczających jest więc jednym ze sposobów mających eliminować takie towary z rynku.

Hologramy na legitymację

W Polsce najbardziej znanym i chyba najlepiej rozpoznawalnym hologramem jest ten, jaki studenci przyklejają na swoje studenckie legitymacje. Hologram ten zawiera szereg zabezpieczeń, które wpływają na jego oryginalność, jest to:

  • laserowo naniesiona data ważności
  • wizerunek orła
  • znak RP
  • zabezpieczenia w postaci “plastra miodu”

Hologram na legitymację, poza tym, że posiada zabezpieczenia, musi być też co semestr wymieniany. Aktualnie obowiązującą datą jest 31-03-2019. Aby otrzymać nowa naklejkę hologramową student musi udać się do dziekanatu.

Hologramy kolekcjonerskie a hologramy studenckie na legitymację

Hologramy na legitymację, potwierdzające status studenta i wydawane co semestr w dziekanacie, w zasadzie nie różnią się od naklejek kolekcjonerskich. Odróżnia je przede wszystkim zastosowanie. Znaczki els kolekcjonerskie służą tylko i wyłącznie do kolekcjonowania i filateliści przechowują je w swoich klaserach. Naklejki studenckie przyklejane są natomiast na legitymację w celu potwierdzenia statusu studenta. Nie dziwi, że naklejki hologramowe na legitymację stały się obiektem pożądania dla kolekcjonerów, wykonane w technice 2D/3D hologramy, wraz ze wszystkimi elementami, jakie można zobaczyć na naklejce els, wyglądają naprawdę wyjątkowo. Jeśli poszukujesz najnowszej edycji naklejek els z datą 31.03.2019, sprawdź naszą ofertę.

Najnowsza edycja naklejek na legitymację studencką!