Legitymacja szkolna ucznia

CZYM JEST LEGITYMACJA SZKOLNA?

Legitymacja szkolna potwierdza status oraz tożsamość ucznia danej szkoły. Dzięki legitymacji szkolnej uczniowie korzystać mogą z ulg na komunikację miejską, a także przejazdy autobusowe lub klejami PKP. Czasem legitymacja może też służyć za dokument, który potwierdza tożsamość dziecka. Legitymacja szkolna ma formę papierową, występuje w niewielkim formacie. Na legitymacji szkolnej odnaleźć możemy niezbędne informacje na temat ucznia takie jak: dane osobiste – imię i nazwisko, zdjęcie ucznia, jego własnoręczny podpis oraz informacje dotyczące szkoły, do której chodzi. Na legitymacji znajduje się pieczątka szkoły potwierdzająca autentyczność dokumentu oraz jego ważność.

CZYM SKUTKUJE USZKODZENIE SZKOLNEJ LEGITYMACJI?

Legitymacja szkolna jest wykonana z niezbyt trwałego, papierowego materiału, który niezwykle łatwo zniszczyć. Legitymacja studencka, znacznie bardziej trwała, w formie zielonego plastikowego dokumentu jest znacznie lepszym wyjściem i zabezpieczeniem na wypadek zniszczenia. Uszkodzenie szkolnej legitymacji, zmusza ucznia do jej wymiany. Wymiana i sporządzenie duplikatu legitymacji szkolnej jest znacznie łatwiejsze niż legitymacji ELS dla studenta, w związku z tym zazwyczaj nie wiąże się ona koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty.

HOLOGRAMY KOLEKCJONERSKIE, LEGITYMACJE SZKOLNE – PAMIĄTKI Z CZASÓW NAUKI

Przez cały okres edukacji szkolnej uczniowie uzyskują pokaźną ilość legitymacji, potwierdzających najpierw status ucznia, potem studenta lub doktoranta. Legitymacje stanowić mogą niewątpliwie jedyną i wyjątkową pamiątkę z czasów szkolnej młodości. Legitymacja szkolna kolekcjonerska pozwala powrócić pamięcią do tych lat. Coraz bardziej modne staje się kolekcjonowanie tego typu zdobyczy. Przykładowo, dawni studenci rozpoczynają po studiach kolekcjonowanie naklejek hologramowych, identycznych jak te, które przyklejali na legitymację ELS za czasów swojej edukacji wyższej.

Studencka naklejka kolekcjonerska na ELS 31-03-2019 – zobacz więcej i zamów już dziś!