Ważność legitymacji studenckiej hologram

ELS – ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA

ELS, czyli Elektroniczna Legitymacja Studencka to karta, która potwierdza status studenta. Jest zielona, plastikowa plakietka, na której znajdują się dane osobowe studenta, jego zdjęcie oraz naklejki potwierdzające ważność legitymacji ELS. Legitymacja poświadczając status studenta, pozwala mu na korzystanie z ulg i zniżek studenckich. Forma i wygląd ELS jest identyczny na niemal wszystkich uczelniach w Polsce takich jak: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Gdański czy Politechnika Wrocławska. Nie ważne więc czy będzie to legitymacja studencka Uj, czy inna. Na karcie ELS można zapisać także dane z karty miejskiej, bibliotecznej oraz płatniczej.

HOLOGRAM STUDENCKI NA LEGITYMACJI ELS – PRZEDŁUŻANIE WAŻNOŚCI LEGITYMACJI STUDENCKIEJ

Aby legitymację studencką ELS można było uznać za ważną musi ona posiadać aktualną naklejkę hologramową ELS. Naklejka ta jest identyczna na każdej uczelni wyższej. Oryginalny hologram ELS zawiera znak orła, znak RP oraz laserowo nacinaną datę ważności, która po przyklejeniu naklejki na legitymację staje się przezroczysta. Są to prawnie określone cechy na mocy rozporządzenia ministerstwa, które obowiązkowo muszą występować na hologramie. Naklejki ważne są prze okres jednego semestru akademickiego.

LEGITYMACJA STUDENCKA WAŻNOŚĆ

Po upływie terminu ważności studenci muszą udać się do dziekanatu uczelni, aby otrzymać nową naklejkę ELS. W roku student może więc otrzymać dwie naklejki els. Ważność legitymacji studenckiej jest bardzo istotna, gdyż nieaktualny dokument nie upoważnia do żadnych zniżek. Hologram naklejka musi więc mieć zawsze aktualną datę i  warto tego pilnować.

KOLEKCJONOWANIE HOLOGRAMÓW ELS

Hologramy studenckie ELS służyć mogą nie tylko do potwierdzania ważności naklejek ELS, ale także do kolekcjonowania. Kolekcjonowanie naklejek ELS jest identycznym hobby ja kolekcjonowanie znaczków pocztowych. Należy jednak pamiętać, że naklejki ELS wystawiane na sprzedaż mogą służyć tylko i wyłącznie do celów kolekcjonerskich, nie można ich używać w taki sam sposób jak studenckie naklejki els i przyklejać ich na legitymację chcąc sfałszować dokument. Jest to bowiem nielegalne.

 

Naklejki kolekcjonerskie na ELS z datą 31.03.19 – zamów i zostań kolekcjonerem!