Opole – Uniwersytet Opolski UO


URLOP DZIEKAŃSKI DLA STUDENTÓW – UNIWERSYTET OPOLSKI UO

Urlop dziekański, czyli dziekanka, jest przerwą w studiowaniu. Każdy student Uniwersytetu Opolskiego może zawiesić studia na semestr lub cały rok. Aby to zrobić musi wystąpić uzasadniona przyczyna, która uniemożliwia przygotowywanie się do egzaminów, uczestniczenie w nich i zdanie kolokwiów w konkretnym terminie. Często przyczyną urlopu dziekańskiego jest choroba, narodziny dziecka, staż, ślub lub inny kierunek studiów studiowany w tym samym czasie.

NA  KTÓRYCH UCZELNIACH MOŻNA WZIĄĆ URLOP DZIEKAŃSKI? CZY MOŻNA TO ZROBIĆ NA UO?

Urlopy dziekańskie należą się każdemu studentowi na każdej wyższej uczelni. Zasady udzielania urlopu są indywidualne na danej uczelni, dlatego też na wielu uczelniach panują inne zasady.

Aby uzyskać zgodę na urlop od studiów, należy zaliczyć wszystkie wymagane przedmioty z poprzedniego roku. Na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich można tylko jeden raz iść na urlop dziekański. W przypadku studiów jednolitych każdy student może wziąć urlop dwukrotnie.

Urlopy dziekańskie są często wybierane przez studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na wszystkich popularnych uczelniach.

UNIWERSYTET OPOLSKI LEGITYMACJA STUDENCKA

Studenci Uniwersytetu Opolskiego, podobnie jak i na innych uczelniach, otrzymują obecnie elektroniczną legitymacje studencką. Potwierdza ona status studenta. Na legitymacji els musi się znaleźć hologram, potwierdzający jej ważność.

UNIWERSYTET OPOLSKI – ABSOLWENT A KOLEKCJONOWANIE HOLOGRAMÓW ELS

Absolwenci Uniwersytetu Opolskiego mogą kolekcjonować hologramy ELS, by przypomnieć sobie czasy studenckie. Nalepki na legitymację studencką ELS są już dostępne w sprzedaży internetowej. Zbieranie znaczków els to ostatnio bardzo popularne hobby wśród byłych studentów. W naszej ofercie znajdziecie tylko oryginalne naklejki kolekcjonerskie els, które posiadają laserowo nacinaną datę i inne zabezpieczenia. Sprawdź nalepki els na Uniwersytet Opolski i inne uczelnie.

Hologramy ELS 31-03-2019 – sprawdź ceny, zobacz opinie na forach studenckich. Legitymacja els hologramy Opole,  Warszawa, Gdańsk, Kraków i inne,  szybciej niż z OLX i Allegro.