Politechnika Łódzka PŁ

PŁ – informacje

Politechnika Łódzka to uczelnia publiczna o długiej historii. Ta uczelnia techniczna założona została 24 maja 1945 roku. Jej powstanie powiązane jest z rozwojem przemysłu w Łodzi i zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych pracowników. Starania o powstanie uczelni technicznej w mieście trwały już w XIX wieku, jednak dopiero po wojnie udało się je zrealizować. Początkowo powstały wydziały: włókienniczy, mechaniczny, elektryczny, chemiczny. Przez lata Politechnika Łódzka rozrosła się o kolejne wydziały, a nawet filie w innych miastach. W 2018 roku uczelnia liczyła prawie 17 000 studentów. PŁ składa się z dziewięciu wydziałów i trzech kolegiów: Kolegium Gospodarki Przestrzennej, Kolegium Logistyki, Kolegium Towaroznawstwa.

Politechnika Łódzka posiada też trzy dydaktyczne ośrodki zamiejscowe. W roku 2018 w rankingu szkół wyższych “Perspektyw” Politechnika  Łódzka znalazła się na szóstym miejscu uczelni technicznych.

Politechnika Łódzka PŁ – czy warto tu studiować?

Politechnika Łódzka to lata doświadczenia. Uczelniane mury opuszczają dobrze wykształceni absolwenci. Do tej pory jest ich sporo  ponad 100 tysięcy. Składa się na to wykształcona kadra naukowa i bardzo bogate zaplecze techniczne, które jest niezbędne, by kształcić studentów na technicznych kierunkach. Politechnika Łódzka współpracuje także z firmami w Polsce i za granicą, a efektami jej współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi są nowe patenty i technologie. Pł Łódź zaznacza także swoją obecność na arenie międzynarodowej. W 2017 roku powołuje Centrum Współpracy Międzynarodowej, co znacznie ułatwia taką współpracę. Studiując tutaj, można korzystać z programu ERASMUS, ale też z wielu innych projektów, jak zagraniczne praktyki czy inne projekty, pozwalające poznać obce kraje.

Politechnika Łódzka – nie tylko dla studentów

O otwartości i wychodzeniu do lokalnej społeczności doskonale świadczy zaangażowanie uczelni na tym polu. W 2008 roku otworzono Łódzki Uniwersytet Dziecięcy. Od 2007 r. istnieje natomiast liceum Ogólnokształcące przy uczelni. Rok 2013 to powstanie Gimnazjum Politechniki Łódzkiej. PŁ kieruje też swoje zainteresowanie w stronę seniorów. Działa tu UTW – Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Politechnika Łódzka PŁ – rozwijanie zainteresowań studentów – hologramy kolekcjonerskie

Poza studiowaniem PŁ daje swoim studentom możliwości rozwijania pasji. Przy uczelni działa radio studenckie, chór akademicki i akademicka orkiestra. Organizowane są liczne wydarzenia kulturalne. Dodatkowo część studentów zajmuje się kolekcjonowaniem naklejek els. Politechnika Łódzka informuje, że legitymacja studencka, według regulaminu, po ukończeniu studiów musi być zwrócona, a każda legitymacja ELS, w tym legitymacja studencka PŁ posiada hologram. Nie mogąc więc pozostawić sobie legitymacji z hologramem, studenci kupują specjalne hologramy kolekcjonerskie na pamiątkę. To ostatnio popularne studenckie hobby. Hologramy na legitymację mogą stanowić cenną pamiątkę z okresu studiów. Profesjonalni kolekcjonerzy natomiast zbierają najrzadsze okazy i różne edycje znaczków els.

Najnowsze naklejki kolekcjonerskie na legitymację są już dostępne!