Pomorski Uniwersytet Medyczny PUM – Szczecin


POMORSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY PUM W SZCZECINIE– INFORMACJE PODSTAWOWE

Pomorski Uniwersytet Medyczny  powstał 1948 roku jako trzecia uczelnia wyższa w Szczecinie. Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie w 2010 roku przekształciła się w Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie. PUM oferuje studentom 4 wydziały: Lekarski z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim, Lekarsko-Stomatologiczny, Lekarsko-Biotechnologiczny i Medycyny Laboratoryjnej oraz Wydział Nauk o Zdrowiu.  Szkoła posiada w ofercie dydaktycznej 14 kierunków studiów, w tym innowacyjny kierunek jakim jest farmacja Uniwersytet w Szczecinie jednolite studia magisterskie, studia I, II i III stopnia, studia podyplomowe. Studenci z innych krajów mogą uczyć się medycyny i stomatologii w języku angielskim.

OSIĄGNIĘCIA PUM SZCZECIN

Pomorski Uniwersytet Medyczny utrzymuje kontakty naukowe z prestiżowymi ośrodkami zagranicznymi. Uczelnia jest wiodącą w kraju jeśli chodzi o sukcesy osiągane przez studentów i pracowników naukowych. Do osiągnięć szkoły należą zabiegi w zakresie kardiologii inwazyjnej, chirurgii ręki i gastroenterologii.

JAK ZACZĄĆ STUDIA NA PUM W SZCZECINIE?

Każdy kto chce stać się studentem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego musi przejść etap rekrutacji. Aby dowiedzieć się więcej o studiach w Szczecinie i poznać szczegółowo ofertę uczelni, warto wybrać się na dni otwarte. Każdy student PUM na początku października otrzymuje z dziekanatu legitymację studencką, którą należy aktualizować w każdym nowym semestrze przez naklejenie oryginalnych hologramów ELS. Legitymacja studencka uprawnia do wielu zniżek, między innymi na przejazdy komunikacją.

PUM SZCZECIN – CO PO STUDIACH, CZYLI HOLOGRAMY KOLEKCJONERSKIE DLA ABSOLWENTÓW

Większość studentów mile wspomina lata spędzone na uczelni. Z sentymentem wspominają te dni, obecnie bardzo często studenci rozpoczynają zbieranie hologramów els, by przypomnieć sobie studenckie lata. Jeśli uczyłeś się na PUM w Szczecinie, naklejka kolekcjonerska przypomni Ci ten czas. Możesz też kupić różne inne okazy, oraz najnowsze edycje znaczków els na naszej stronie.

Hologramy ELS 31-03-2019 – sprawdź cennik i odbierz osobiście. Hologramy kolekcjonerskie els do legitymacji studenckiej Szczecin, Gdańsk, Gdynia i inne miasta.