Zielona Góra – Uniwersytet Zielonogórski UZ


UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI – INFORMACJE OGÓLNE

Uniwersytet Zielonogórski powstał w 2001 r. i obecnie jest aktywnie rozwija swoją działalność dydaktyczną.  Tradycje akademickie Winnego Grodu sięgają 1965 roku, kiedy rozpoczęła swą działalność Wyższa Szkoła Inżynierska, przekształcona w Politechnikę Zielonogórską. W 1971 r. powstała Wyższa Szkoła Nauczycielska, która w 1973 r. została ogłoszona Wyższą Szkołą Pedagogiczną i przyjęła imię prof. Tadeusza Kotarbińskiego.

STUDIA NA UZ W ZIELONEJ GÓRZE

Studenci mogą studiować w Zielonej Górze na I, II i III stopniu studiów, które są prowadzone w systemach stacjonarnym i niestacjonarnym. W różnorodnej ofercie dydaktycznej Uniwersytetu znajdują się również studia podyplomowe. Uniwersytet tworzy 13 wydziałów takich jak: Artystyczny, Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Ekonomii i Zarządzania, Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki, Fizyki i Astronomii, Humanistyczny, Lekarski i Nauk o Zdrowiu, Matematyki, Informatyki i Ekonometrii, Mechaniczny, Nauk Biologicznych, Pedagogiki, Psychologii i Socjologii, Prawa i Administracji, Zamiejscowy w Sulechowie.

Na każdym z Wydziałów studenci mogą studiować na 60 kierunkach, na ponad stu specjalnościach.

Z dnia na dzień powiększa się grono studentów z Polski i innych krajów.

KIEDY STUDENCI UZ OTRZYMUJĄ LEGITYMACJE STUDENCKIE ELS?

Legitymacje studenckie są wydawane zgodnie z zasadami  w październiku. Mogą je dostać tylko te osoby, które dokonały opłaty. W każdym semestrze należy aktualizować legitymacje przez naklejenie ważnych nalepek ELS. Naklejki z hologramami są dostępne w dziekanacie uczelni. Osoby, które są absolwentami i nie posiadają legitymacji, także  mogą zacząć kolekcjonować naklejki z hologramem ELS w ramach nowego hobby. Na naszej stronie oferujemy hologramy kolekcjonerskie na UZ i inne uczelnie w kraju. Sprawdź ofertę.

Hologram na legitymacje studencka els – 31.03.2019 – sprawdź cenę i poczuj się nowoczesnym studentem. Nie przepłacaj! Uzyskaj oryginalną nalepkę do kolekcji  w cenie niższej niż na OLX i Gumtree. Naklejki legitymacja studencka els Zielona Góra i inne miasta – są u nas dostępne.