Warszawskie uczelnie – ranking

Warszawa ma najwięcej uczelni wyższych ze wszystkich polskich miast. Przebija nawet tak akademickie ośrodki jak Lublin Kraków czy Gdańsk. Zobacz gdzie warto studiować w stolicy. 

Najlepsze warszawskie uczelnie wyższe 

Wybór uczelni wyższych w stolicy jest naprawdę duży, to miasto, które jest siedzibą największej ilości akademii w Polsce. Najlepszą uczelnią w Warszawie jest jedna z najbardziej znanych placówek oświatowych – Uniwersytet Warszawski. Jednak, nie tylko UW wyróżnia się wysokim poziomem kształcenia. Najlepsze warszawskie uczelnie to:

  • Uniwersytet WARSZAWSKI – UW
  • Politechnikę WARSZAWSKĄ – PW
  • Uczelnię ŁAZARSKIEGO
  • SGH – Szkołę Główną Handlową
  • SGGW – Szkoła Główną Gospodarstwa Wiejskiego
  • WUM – Warszawski Uniwersytet Medyczny
  • AON – Akademia Obrony Narodowej
  • UKSW – Uniwersytet Kard. Stefana Wyszyńskiego

Dlaczego warto studiować w Warszawie?

Warszawa to miasto, które przyciąga wielu studentów. Przede wszystkim, jednym z głównych czynników, który wpływa na wysoką liczbę studentów jest wysoka jakość nauczania jaką oferują warszawskie placówki oświatowe. Warszawa to nie tylko miasto studentów z Polski. Bardzo duża część uczących się w warszawskich ośrodkach akademickich to studenci z zagranicy. Do przyjazdu na studia do Warszawy zachęca też bogata oferta ze strony pracodawców kierowana zarówno do absolwentów jak i studentów uniwersytetów.

Poza czynnikami dydaktycznymi i zarobkowymi liczą się też udogodnienia komunikacyjna. Warszawska komunikacja jest niezwykle rozbudowana – posiada nie tylko liczne linie autobusowe czy tramwajowe ale także dwie sieci metra. W warszawie studenci nie mogą się nudzić! Do wyboru mają mnóstwo restauracji, klubów, barów oraz ośrodków kulturalnych, które nie sposób odwiedzić w  ciągu wszystkich swoich lat studiów w tym dużym mieście.


Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS jest dokładnie taka sama w każdym mieście, na każdej uczelni. Może różnić się danymi na poszczególnych legitymacjach. Jednak wzór ELS jest jeden dla każdego uniwersytetu czy akademii. W całej Polsce obowiązuje standardowy, jednakowy wzór dla legitymacji studenckich. Zarówno na uczelniach w miastach takich jak: Wrocław czy Katowice jak i w Gdańsku lub Szczecinie. ELS aby była ważna musi posiadać wymagane rozporządzeniem MNiSW elementy. Są to: znak RP widoczny pod odpowiednim kątem, znak orła widocznego na godle Polski oraz specjalne wycinaną metodą laserową 2D/3D datę ważności. Naklejki na legitymację studencką, studenci otrzymują w dziekanatach swoich uczelni.